Thursday, July 12, 2012

Publix Trip 7/12/12

This was by far not my best trip, but I got some stuff that I needed and didn't pay full price so it was a success.  Here's what I got:

(6) Mott's Fruit Snacks B1G1 $2.79
(used $.50/1 coupons from the 7/8 SS insert - doubled to $1/1)
made them $.39 and $.40 each

(4) Betty Crocker Fruit Snacks B1G1 $2.79
(used $.50/2 coupons from the 6/24 SS insert - doubled to $1/2)
(used $1/1 Publix coupon from the Running Out Run In flyer)
made them Free plus overage

(4) Nature's Own Honey Wheat Bread B1G1 $2.99
(used $.55/1 printables from HERE)
made them $.94 and $.95 each

(2) Eight O'Clock Coffee B1G1 $6.83
(used $2/2 printables from HERE)
made them $2.41 and $2.42 each

(2) MorningStar Veggie Burger Patties B1G1 $3.99
(used $.80/1 printables from HERE)
made them $1.19 and $1.20 each

(2) Kellogg's Apple Jacks & Froot Loops (larger boxes) B1G1 $3.83
(used $1/2 printables that came in an email - I also saw lots of boxes with $1/2 peelies)
made them $1.41 and $1.42 each

(1) Huggies Pull-Ups $19.99
(used $3/1 in ad coupon)
(used $2/1 coupon from the insert)
made them $14.99

(3) Banquet Chicken Nuggets B1G1 $4.99
made them $2.49 and $2.50 each

(2) Oscar Mayer Lunch Meats $2.50 each (reg. $3.49)
(used $1/2 printable from HERE)
made them $2 each

(1) ZzzQuil $4.79 (reg. $5.49)
(used $2/1 coupon from the 7/1 PG insert)
made it $2.79

(1) Mr Clean Magic Eraser 4 pack $3.99 (reg. $4.79)
(used $.50/1 coupon from home mailed booklet - doubled to $1/1)
made it $2.99

(1) Publix Toaster Pastries 12 pack $2 (reg. $2.69)

(3) Wise Cheese Doodles B1G1 $3.29
(used $1/3 printable emailed to me)
made them $1.31 each

(2) Bailey's Coffee Creamer $1.50 (reg. $2.19)
(used $.55/1 printables from HERE)
made them $.95 each

(1) Planters Peanuts B1G1 $3.89
(used $1/1 coupon from the 6/24 SS insert)
made it $.95

(1) Nathans Franks $5.99
(used Get One Free coupon I won playing game on Facebook)
made it FREE

(2) Publix Orzo pasta $.79 (reg. $.95)

(2) Splenda 100 packs B1G1 $4.49
(used $1/1 printables from HERE)
made them $1.24 and $1.25 each
(Not pictured because I already gave them to my dad)

(1) bunch of bananas $1.92
(1) pack of crinkle carrots $1.99
(1) pack of portabella mushrooms $1.69 (reg. $2.29)
(used $1/$4 competitor coupon
made it all $4.60

Total before sales & coupons:  $165.28
Paid:  $65.50


Pin It!

No comments:

Post a Comment